Znajdź nas na Facebooku!
Placówka patronacka, partner merytoryczny

Nasza Kadra

Niepubliczne Przedszkole „Chmurkowe Opowieści” jest placówką, która opiera swoje założenia programowe na integracji wielu tradycyjnych i nowatorskich metod edukacyjnych, wykorzystaniu ruchu, zabawy jako podstawowej aktywności dziecka.


Dyrektor przedszkola, pedagog

mgr Marzena Majewska

 

 • Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie i w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie. Z oświatą jestem związana od ponad 14 lat. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Przez 7 lat pracowałam jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagog szkolny. Pracowałam także jako wychowawca świetlicy, nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej, specjalista do zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno – kompensacyjnych, a także wykładowca na studiach podyplomowych.
 • W swojej pracy kieruję się systemem wartości, w którym najważniejsze są dla mnie uczciwość, prawda, szacunek do drugiego człowieka i wyrozumiałość. Jestem otwarta, potrafię słuchać innych, staram się dostrzegać w ludziach ich dobre strony.
 • Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Najbardziej lubię ich szczerość, spontaniczność, niespożytą energię oraz wyobraźnię bez granic. Według mnie, w pracy z najmłodszymi, najistotniejsza jest dbałość o ich wszechstronny rozwój, dostrzeganie mocnych stron, wspieranie w dążeniu do zdobywania osiągnięć na miarę ich potrzeb i możliwości. W tym celu konieczne jest zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków, budowanie poczucia bezpieczeństwa, otoczenie życzliwą opieką oraz atmosferą ciepła i wyrozumiałości.

 

Moim życiowym drogowskazem są słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.

 


Nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Iwona Bartosik – Gnyś

 

 • Jestem absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie oraz studiów podyplomowych: Public Relations w Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
 • W ramach studiów ukończyłam nauczanie języka polskiego jako obcego,diagnozy i terapii zaburzeń w mówieniu, pisaniu i czytaniu. Inne szkolenia to: dla wolontariuszy „Jak pracować z dziećmi i młodzieżą z autyzmem”, Program Skutecznej Nauki (ortografia, nauka przez zabawę, szybkie czytanie, trening pamięci i koncentracji oraz kurs pierwszej pomocy).Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z różnymi grupami wiekowymi.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

 mgr Karolina Mendyk-Kmiotek

wychowawca grupy Żabek

 

 • W życiu kieruję się słowami J. Tuwima:„Żyj tak, aby znajomym twoim zrobiło się nudno, kiedy umrzesz”.
 • Dlatego zarówno w życiu jak i w pracy nie znoszę rutyny i staram się by ludzie, z którymi przebywam tez jej nie odczuli. Moje dzieciaki mają mnóstwo pomysłów, które staram się realizować. Z wykształcenia jestem pedagogiem posiadającym uprawnienia do pracy z dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z zamiłowania pracuje w przedszkolu. Jestem nauczycielem od 7 lat. Najważniejszą wartością w moim życiu jest rodzina oraz przyjaźń. Jestem szczęśliwą mamą  Amelii i Klary. W pracy z dziećmi staram się odnosić do tych właśnie wartości oraz wykorzystywać nietypowe pomysły. Największą przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć plastycznych, w których wykorzystuje nieszablonowe techniki i materiały. Lubię kiedy, dzieci zachwycają się techniką plastyczną i tworzą z niej własne dzieła. Sama również często realizuję się w różnorodnych technikach form użytkowych.

Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Estera Probierz

wychowawca grupy Biedronek

 


Nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Karolina Moskal

wychowawca grupy Misiów

 

Jestem absolwentką studiów magisterskich w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Posiadam tytuł licencjata Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie na kierunku: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Odbyłam liczne praktyki oraz staż w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracowałam jako aktor w przedstawieniach dla dzieci, co umożliwiło mi rozwijanie wyobraźni i zamiłowania do teatru u najmłodszych. Praca z dziećmi i ich umiejętność spontanicznego reagowania, szczerość i uśmiech daje mi dużo radości i satysfakcji.

Poza pracą z dziećmi interesuję się piłką nożną, zwierzętami, jeżdżę konno. W przyszłości chciałabym rozpocząć kurs instruktora dogoterapii i prowadzić w/w zajęcia.


Nauczyciel wychowania przedszkolnego

mgr Maria Wawer

wychowawca grupy Słoneczek

Ukończyłam studia magisterskie z edukacji wczesnoszkolnej oraz licencjackie z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w Akademii Ignatianum w Krakowie. Obecnie studiuję tam również podyplomowo logopedię. Posiadam certyfikat z języka angielskiego na poziomie B2 (Pearson Test of English General). Brałam udział w kursie przygotowawczym dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży oraz pierwszej pomocy. Staram się stale poszerzać swoje kwalifikacje.

Występuję w teatrze amatorskim, dlatego moim celem jest rozbudzenie zamiłowania do wystąpień również u dzieci. Od zawsze chciałam pracować jako nauczycielka, ponieważ bardzo lubię poprzez swoje działania wywoływać na twarzach dzieci uśmiech. Praca ta daje mi dużo radości oraz satysfakcji. Poprzez nowoczesne metody aktywizujące pragnę wzbudzić zainteresowanie otaczającym światem oraz kreatywne myślenie. Interesuję się sportem, biegam, pływam, gram w tenisa, a także chodzę po górach.


Nauczyciel języka angielskiego

mgr Magdalena Likus

Od dziecka moim marzeniem było nauczać dzieci, język angielski znów stał się moją pasją. Postanowiłam więc zostać nauczycielem języka angielskiego i w 2010 roku ukończyłam Filologię Angielską z tytułem licencjata, natomiast w 2012 roku obroniłam stopień magistra w tej dziedzinie. W 2013 roku rozpoczęłam swoją przygodę bycia nauczycielem zarówno w szkole podstawowej jak i w przedszkolu. Uważam, że praca z dziećmi jest niezwykle wyjątkowa a okres dzieciństwa jest najlepszym czasem do rozpoczęcia nauki języka. Zajęcia w przedszkolu prowadzę w taki sposób, aby dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły, a zarazem pochłaniały jak najwięcej wiedzy. Staram się, aby każda minuta spędzona z dziećmi była dobrze wykorzystana, aby dzieci z chęcią czekały na nasze następne spotkanie. Swój warsztat pracy wzbogacałam przez różnego rodzaju kursy, które wiele mnie nauczyły. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci- Małgosi i Pawełka.


 

Asystent nauczyciela w grupie Misiów

Maria Wideł

 

Najpiękniejszą dla mnie funkcją w społeczeństwie jest bycie matką rodziny. Mam dwie nastoletnie córki oraz męża. W moim domu nie brakuje ciepła. W głębi serca jestem uczuciowa i wrażliwa. Chętnie niosę pomoc innym i ich wysłuchuję. Lubię dobre kino, filmy, które pamięta się długo. Lubię podróżować, zwiedzać nowe miejsca, poznawać ciekawych ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. Kocham ludzi pozytywnie nastawionych do życia, niebojących się wyzwań. Znaczenie mojego imienia nie jest przypadkowe, ponieważ Maria to osoba, która lubi pracować z dziećmi. Przebywanie z nimi sprawia mi ogromną radość, lubię je rozpieszczać i pomagać im poznawać otaczający nas świat. Najważniejsze dla mnie jest ich bezpieczeństwo. Praca w przedszkolu sprawia mi przyjemność. Przez zdobyte już doświadczenie wiem, że każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia i zrozumienia ze strony dorosłego.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” J. Korczak


Asystent nauczyciela w grupie Biedronek

Sylwia Kubicka

 

Jestem studentką 3-go roku pedagogiki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyłam kurs pierwszej pomocy, wychowawców kolonijnych oraz kierowników wypoczynku. Jestem instruktorem Hufca ZHP Trzebinia, a co za tym idzie prowadzę zbiórki zuchowe dla dzieci z klas I-III. Jestem osobą otwartą i bardzo lubię dzieci, ponieważ ich uśmiech daje mi wiele satysfakcji i radości. W wolnych chwilach chodzę po górach oraz fotografuję.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

~ Janusz Korczak


Asystent nauczyciela w grupie Żabek

Diana Świergała

 

 


Asystent nauczyciela w grupie Słoneczek

Paulina Pierzynka

 


Logopeda w przedszkolu

mgr Ewelina Musiał

 


Asystent – terapeuta, pedagog

mgr Aleksandra Głogowska – Obrok

  • Ola, Oleńka, Pani Aleksandra…
  • Ambitna, szczera, wrażliwa…
  • Na szczęście nie czekam
  • Kocham morze, poezję
  • Wiosnę i CZŁOWIEKA
  • A w chwilach samotności …
  • Stary, ciepły blues!

A tak na poważnie;)
Jestem szczęśliwą kobietą, spełnioną matką i kochającą żoną.
Lubię: długie nocne rozmowy, polską muzykę rockową i szczere spojrzenia w oczy.
Kocham: zapach wiosny, smak dojrzałych czereśni a przede wszystkim moją cudowną rodzinę.
Z wykształcenia jestem: terapeutą pedagogicznym, pedagogiem społecznym, nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego (AJD), logopedą oraz neurologopedą (UŚ). Dodatkowo ukończyłam wiele kursów uzupełniających/doszkalających.
W pracy staram się być wnikliwa, cierpliwa i wyrozumiała.
Swoich podopiecznych obdarowuję uśmiechem i ciepłym słowem, gdyż zależy
mi na ich zaufaniu i akceptacji. Praca z dziećmi dodaje mi skrzydeł, uwielbiam je za ich spontaniczność, kreatywność i często niepohamowaną szczerość.


Psycholog w przedszkolu

Maria Szreter- Zając

DSC_0678

Moją pasją i zdobytym wykształceniem jest psychologia. Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej oraz pedagogiki kwalifikacyjnej.
Staram się cały czas poszerzać swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w różnorodnych kursach i szkoleniach, aby moja praca była efektywna, rzetelna i pomocna innym. Z dziećmi w wieku przedszkolnym pracuję od początku mojej pracy zawodowej. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci z zaburzeniami rozwoju, w tym ze spektrum autyzmu, z trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, nadpobudliwością psychoruchową i deficytami koncentracji uwagi oraz dziećmi zdolnymi. Prowadzę konsultacje z rodzicami mające na celu wsparcie, podnoszenie kompetencji wychowawczych, poradnictwo psychologiczne. Pracuję indywidualnie oraz grupowo prowadząc treningi, zajęcia terapeutyczne (np. w formie bajkoterapii), warsztaty dla rodziców.
Myślę, że w pracy z dziećmi ważna jest wrażliwość, czujność, chęć ciągłego poznawania i uczenia się ale również uśmiech oraz pokora. Dla dzieci cały świat jest bajką… Celem mojej pracy jest poznawanie go razem z nimi: towarzysząc, wspierając i często weryfikując otaczającą maluchy rzeczywistość.


Instruktor tańca

Marta Starowicz

10612572_810529992325043_6924960152603242151_n

 

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 4 lat przy Studiu Tańca „Flash” w Libiążu. Z biegiem czasu taniec stał się moja pasją,

której postanowiłam poświęcić swoje życie. Poszukując stylu w którym czułabym się najlepiej, stałam się tancerka wszechstronną.

Ostateczną formą jaką się zainteresowałam jest Jazz. Od lat swoje umiejętności poszerzam uczestnicząc w różnego typu warsztatach tanecznych,
prowadzonych przez znanych instruktorów z Polski, jak i z zagranicy.
W swoich choreografiach staram się łączyć różne style taneczne. Inspirację do choreografii znajduję we wszystkim.
Od 2010 roku jestem kwalifikowanym instruktorem tańca współczesnego. Od tego czasu zajmuję się przekazywaniem pasji do tańca dzieciom i młodzieży prowadząc własną Szkołę Tańca. Jestem instruktorem wymagającym i oczekującym od swoich uczniów solidności. Jednakże prowadzone przeze mnie zajęcia nie są tylko „czystym treningiem”, ale również dobrą zabawą, podczas której można doskonale poznać swoje ciało i rozwinąć umysł. Bo taniec jest odkryciem nas samych. Dzięki swojej pracowitości zdobyłam wysokie osiągnięcia na szczeblu krajowym, oraz międzynarodowym. Do najważniejszych osiągnięć zaliczam:

 • 1999/ III miejsce Mistrzostwa Polski show- dance duety Szczecin
 • 2000/ I miejsce Ogólnopolski Turniej Tańca disco- show
  Freestyle solo „Złote Sznurowadło 2000″ Libiąż
 • 2000/ II miejsce Mistrzostwa Polski show- dance duety Siedlce
 • 2001/ I miejsce Puchar Polski disco- show duety Libiąż
 • 2001/ I miejsce Puchar Polski disco- show mini formacje Libiąż
 • 2001/ IV miejsce Mistrzostwa Polski disco- show duety Grodzisk
  Mazowiecki
 • 2002/ III miejsce Mistrzostwa Polski show- dance duety Siedlce
 • 2002/ 26 miejsce /na 60 startujących/ Mistrzostwa Świata show- dance duety Riesa
  (Germany)
 • 2003/ V miejsce Mistrzostwa Polski show- dance duety Siedlce
 • 2004/ III miejsce Mistrzostwa Polski show- dance solo
  Częstochowa
 • 2004/ III miejsce (w formacji) na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie

 

 


Instruktor zajęć rytmiki, nauczyciel śpiewu

Patrycja Szydłowska

 

Aktualnie jestem studentką roku dyplomowego Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na kierunku wokalistyka jazzowa. Z wykształcenia pedagog specjalny oraz nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. Ukończyłam wiele kursów doszkalających oraz miałam okazje brać udział w różnych koncertach, konkursach i szkoleniach wokalnych m.in.:

 • Konkurs kolęd Zabierzów 2007- II miejsce
 • Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej 2006/2007/2008r- I miejsce
 • Obóz musicalowy ASM Serwy 2009-II miejsce
 • Perły Powiatu Krakowskiego 2010r-lauretka
 • Międzynarodowe Warsztaty wokalne w Gliwicach 2015 „improwizacja wokalna z elementami jazzu, popu i R&B”
 • Międzynarodowe Seminaria Naukowe- Mix singing- współczesne bel canto 2016- „Głos jako narzędzie terapeutyczne”, ” Zastosowanie techniki Alexandra w pedagogice wokalnej”, „logopedia w praktyce wokalisty” , „fonacja ukierunkowana na wydech i legato samogłoskowe”
 • III Międzynarodowe Integracje Jazzowe Krzeszowice –warsztaty wokalne
 • Występ chóru Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej „Kolędowanie z Janem Pawłem II”- TVP 1 2015
 • Warsztaty Wokalno-instrumentalne CRACOW GROOVE LAB 2016
 • Szkolenia z zakresu rozwijania wrażliwości muzyczno-ruchowej u dzieci w wieku przedszkolnym ,z zakresu tańców integracyjnych z Kręgu Kultury Celtyckiej oraz inne szkolenia o tematyce muzyczno-wokalnej.

Jestem osobą otwartą, wesołą i czerpiącą z życia garściami, co również staram się przekładać na swoją pracę. Na co dzień prowadzę zajęcia z rytmiki oraz śpiewu. Na zajęciach dzieci mają możliwość rozwijać swoje poczucie rytmu, muzykalność oraz wrażliwość muzyczną. Dzieci mogą także wyrażać siebie i swoje emocje przez różnego rodzaju aktywności takie jak taniec, śpiew czy ćwiczenia przy akompaniamencie instrumentu. Każdej z czynności wykonywanej na zajęciach towarzyszy szereg pomocy dydaktycznych takich jak instrumenty, kolorowe chusty, pompony, woreczki gimnastyczne, piłeczki basenowe, szarfy i wiele innych. Nauka poprzez zabawę- tą metodą staram się zdobyć serca moich podopiecznych. Piękno tej pracy polega również na wymianie energii która wielokrotnie wraca do nas z podwójną siłą- za to właśnie niezmiernie cenię sobie pracę z dziećmi.

 

 


Katecheta

Andrzej Wilk

14390939_597299670457559_4627471806249842820_n

 


Nauczyciel wychowania przedszkolnego

śp. Małgorzata Walaszek

Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…