Znajdź nas na Facebooku!
Placówka patronacka, partner merytoryczny

Nasza Kadra

Niepubliczne Przedszkole „Chmurkowe Opowieści” jest placówką, która opiera swoje założenia programowe na integracji wielu tradycyjnych i nowatorskich metod edukacyjnych, wykorzystaniu ruchu, zabawy jako podstawowej aktywności dziecka.


Dyrektor przedszkola, pedagog

mgr Marzena Majewska

 • Jestem absolwentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych na Akademii Pedagogicznej w Krakowie i w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie. Z oświatą jestem związana od ponad 15 lat. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Przez 7 lat pracowałam jako nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz pedagog szkolny. Pracowałam także jako wychowawca świetlicy, nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej, specjalista do zajęć rewalidacyjnych, korekcyjno – kompensacyjnych, a także wykładowca na studiach podyplomowych.
 • W swojej pracy kieruję się systemem wartości, w którym najważniejsze są dla mnie uczciwość, prawda, szacunek do drugiego człowieka i wyrozumiałość. Jestem otwarta, potrafię słuchać innych, staram się dostrzegać w ludziach ich dobre strony.
 • Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Najbardziej lubię ich szczerość, spontaniczność, niespożytą energię oraz wyobraźnię bez granic. Według mnie, w pracy z najmłodszymi, najistotniejsza jest dbałość o ich wszechstronny rozwój, dostrzeganie mocnych stron, wspieranie w dążeniu do zdobywania osiągnięć na miarę ich potrzeb i możliwości. W tym celu konieczne jest zapewnienie dzieciom odpowiednich warunków, budowanie poczucia bezpieczeństwa, otoczenie życzliwą opieką oraz atmosferą ciepła i wyrozumiałości.

Moim życiowym drogowskazem są słowa Jana Pawła II:

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”.


mgr Karolina Mendyk-Kmiotek

wychowawca grupy „Zajączki”, zastępca dyrektora

 

 

 

 • W życiu kieruję się słowami J. Tuwima: „Żyj tak, aby znajomym twoim zrobiło się nudno, kiedy umrzesz”.
 • Dlatego zarówno w życiu jak i w pracy nie znoszę rutyny i staram się by ludzie, z którymi przebywam tez jej nie odczuli. Moje dzieciaki mają mnóstwo pomysłów, które staram się realizować. Z wykształcenia jestem pedagogiem posiadającym uprawnienia do pracy z dziećmi w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Z zamiłowania pracuje w przedszkolu. Jestem nauczycielem od 7 lat. Najważniejszą wartością w moim życiu jest rodzina oraz przyjaźń. Jestem szczęśliwą mamą  Amelii i Klary. W pracy z dziećmi staram się odnosić do tych właśnie wartości oraz wykorzystywać nietypowe pomysły. Największą przyjemność sprawia mi prowadzenie zajęć plastycznych, w których wykorzystuje nieszablonowe techniki i materiały. Lubię kiedy, dzieci zachwycają się techniką plastyczną i tworzą z niej własne dzieła. Sama również często realizuję się w różnorodnych technikach form użytkowych.

mgr Estera Probierz

wychowawca grupy Biedronek

 

 


mgr Karolina Moskal

wychowawca grupy Misiów

 

Jestem absolwentką studiów magisterskich w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Posiadam tytuł licencjata Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie na kierunku: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Odbyłam liczne praktyki oraz staż w przedszkolach i szkołach podstawowych. Pracowałam jako aktor w przedstawieniach dla dzieci, co umożliwiło mi rozwijanie wyobraźni i zamiłowania do teatru u najmłodszych. Praca z dziećmi i ich umiejętność spontanicznego reagowania, szczerość i uśmiech daje mi dużo radości i satysfakcji.

Poza pracą z dziećmi interesuję się piłką nożną, zwierzętami, jeżdżę konno. W przyszłości chciałabym rozpocząć kurs instruktora dogoterapii i prowadzić w/w zajęcia.


Paulina Pierzynka

wychowawca grupy Jeżyków

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna. W roku 2019 rozpoczęłam swoją przygodę jako nauczyciel w przedszkolu. Wcześniej pracowałam jako pomoc nauczyciela, zdobywając wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy na stanowisku nauczyciela. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Lubię dziecięcą szczerość i przebojowość. Radość dziecka jest dla nie największą nagrodą. W pracy cenię sobie dobrą atmosferę i szczerość. Prywatnie jestem mamą trzyletniej Kai, która jest dla mnie całym światem.


mgr Magdalena Likus

Nauczyciel języka angielskiego

 

Od dziecka moim marzeniem było nauczać dzieci, język angielski znów stał się moją pasją. Postanowiłam więc zostać nauczycielem języka angielskiego i w 2010 roku ukończyłam Filologię Angielską z tytułem licencjata, natomiast w 2012 roku obroniłam stopień magistra w tej dziedzinie. W 2013 roku rozpoczęłam swoją przygodę bycia nauczycielem zarówno w szkole podstawowej jak i w przedszkolu. Uważam, że praca z dziećmi jest niezwykle wyjątkowa a okres dzieciństwa jest najlepszym czasem do rozpoczęcia nauki języka. Zajęcia w przedszkolu prowadzę w taki sposób, aby dzieci przede wszystkim dobrze się bawiły, a zarazem pochłaniały jak najwięcej wiedzy. Staram się, aby każda minuta spędzona z dziećmi była dobrze wykorzystana, aby dzieci z chęcią czekały na nasze następne spotkanie. Swój warsztat pracy wzbogacałam przez różnego rodzaju kursy, które wiele mnie nauczyły. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci- Małgosi i Pawełka.


Maria Wideł

Asystent nauczyciela w grupie Misiów

 

Najpiękniejszą dla mnie funkcją w społeczeństwie jest bycie matką rodziny. Mam dwie nastoletnie córki oraz męża. W moim domu nie brakuje ciepła. W głębi serca jestem uczuciowa i wrażliwa. Chętnie niosę pomoc innym i ich wysłuchuję. Lubię dobre kino, filmy, które pamięta się długo. Lubię podróżować, zwiedzać nowe miejsca, poznawać ciekawych ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. Kocham ludzi pozytywnie nastawionych do życia, niebojących się wyzwań. Znaczenie mojego imienia nie jest przypadkowe, ponieważ Maria to osoba, która lubi pracować z dziećmi. Przebywanie z nimi sprawia mi ogromną radość, lubię je rozpieszczać i pomagać im poznawać otaczający nas świat. Najważniejsze dla mnie jest ich bezpieczeństwo. Praca w przedszkolu sprawia mi przyjemność. Przez zdobyte już doświadczenie wiem, że każde dziecko potrzebuje indywidualnego podejścia i zrozumienia ze strony dorosłego.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” J. Korczak


 

Dorota Rak

Asystent nauczyciela w grupie Biedronek

 

 


 

 

Diana Świergała

Asystent nauczyciela w grupie Jeżyków

 

Moją największą pasją są podróże i muzyka. Swoje pasje dzielę z moją rodziną: córkami oraz mężem. Od dwóch lat realizuje się także jako asystent nauczyciela w przedszkolu. W pracy staram się być zawsze punktualna i solidna. W dzieciach dostrzegam ich dobre i mocne strony. Lubię się z nimi bawić i śmiać.  Jestem osobą pogodną, lubię towarzystwo ludzi. W swoim życiu kieruję się słowami „Czyń dobro, a wróci do ciebie w niespodziewany sposób”.


 

Iwona Moskwa

Asystent nauczyciela w grupie Zajączków

 


 

mgr Ewelina Musiał

logopeda

 


mgr Aleksandra Głogowska – Obrok

Terapeuta pedagogiczny, logopeda, neurologopeda

 

   • Ola, Oleńka, Pani Aleksandra…
   • Ambitna, szczera, wrażliwa…
   • Na szczęście nie czekam
   • Kocham morze, poezję
   • Wiosnę i CZŁOWIEKA
   • A w chwilach samotności …
  • Stary, ciepły blues!

A tak na poważnie;)
Jestem szczęśliwą kobietą, spełnioną matką i kochającą żoną.
Lubię: długie nocne rozmowy, polską muzykę rockową i szczere spojrzenia w oczy.
Kocham: zapach wiosny, smak dojrzałych czereśni a przede wszystkim moją cudowną rodzinę.
Z wykształcenia jestem: terapeutą pedagogicznym, pedagogiem społecznym, nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego (AJD), logopedą oraz neurologopedą (UŚ). Dodatkowo ukończyłam wiele kursów uzupełniających/doszkalających.
W pracy staram się być wnikliwa, cierpliwa i wyrozumiała.
Swoich podopiecznych obdarowuję uśmiechem i ciepłym słowem, gdyż zależy
mi na ich zaufaniu i akceptacji. Praca z dziećmi dodaje mi skrzydeł, uwielbiam je za ich spontaniczność, kreatywność i często niepohamowaną szczerość.


Katarzyna Martewicz

psycholog

 

 


Andrzej Wilk

katecheta, terapeuta

 


Marzena Feliskiak

fizjoterapeuta

 


Natalia Habierska-Ghantous

fizjoterapeuta

 

 


Katarzyna Trębacz

surdopedagog

 

 


Nauczyciel wychowania przedszkolnego

śp. Małgorzata Walaszek

Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…